Liturgické čítanie

Liturgické čítania na dnes

Slideshow CK

This is a bridge
This slideshow uses the JQuery script from Pixedelic

Meditácia na dnes

mp3 meditácia nad Božím slovom na každý deň

Prihlásenie

Toto hovorí Pán: Prestaňte plakať a utrite si slzy, všetko, čo ste urobili pre svoje deti, nezostane bez odmeny. Vrátia sa z nepriateľovej krajiny. Je tu nádej pre budúcnosť. Vaše deti sa vrátia domov.“ (por. Jer 31,16 – 17)

Veriace matky azda všade na svete čelia problému ako svoje deti ochrániť pred škodlivými vplyvmi sveta a ako ich viesť na ceste viery. Častokrát sa nám zdá, že môžeme urobiť všetko, na čo nám sily stačia, vplyv médií, kamarátov a sveta je predsa silnejší ako slová a príklad rodičov. My sami na to nestačíme, aby sme zachránili duše našich detí. Musíme sa za nich modliť, to je najviac a najdôležitejšie, čo pre nich môžeme urobiť.

„Modli sa za svoje deti!“ – táto veta zobudila raz v noci Sandru, anglickú mamičku a starú mamu, matku ôsmych detí. Stalo sa to v roku 1995, keď sa zúčastnila na katolíckej charizmatickej konferencii. Sandra najprv nechápala, veď ako všetci veriace matky, aj ona sa celý život modlila za svoje deti. Takže so švagrinou, Veronicou sa začali spolu modliť, aby spoznali Božiu vôľu, čo od nich Pán chce. Po mesiaci vo svojich srdciach spoznali, že Ježiš chce, aby sa matky spolu modlili a svoje deti s dôverou odovzdávali do jeho rúk, aby On mohol konať v ich životoch.

Sandra a Veronica sa začali spoločne modliť za svoje deti, neskôr sa pridali aj ďalšie mamičky a takto vznikla prvá skupinka Modlitby matiek. Za necelé dva roky sa Modlitby matiek rozšírili po celom svete. Dnes sa už matky týždenne stretávajú v tisícoch skupinkách v 90 krajinách sveta, aby sa spolu modlili za svoje deti.

 

Prečítajme Bibliu za rok

Anjelské hlasy

Modlitby otcov

Fotočriepky nielen z farnosti

1197574900_004.jpg

Žilinská diecéza

Liturgický kalendár

Kalendár

apríl 2020
poutstštpisone
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Koľko je vás práve u nás?

Práve tu je 4 návštevníkov a žiadni členovia on-line